Na potrzeby prezentacji sposobów zawężania grup przyjmujmy, że zajmujesz się marketingiem w sieci 4-gwiazdkowych hoteli. Dyrekcja zdecydowała, że podejmie się organizacji własnych spotkań networkingowych w Warszawie. W agendzie pierwszego bezpłatnego wydarzenia dowiedziałeś się, że ma ono dotyczyć męskiej elegancji i zasadom jej stosowania w biznesie. Twoim zadaniem jej jest promocja eventu, zarówno wśród osób potencjalnie najbardziej zainteresowanych tematyką wydarzenia.
Analizujesz, że przedsiębiorcy, kadra zarządzająca i menadżerzy średniego szczebla zamieszkujący Warszawę i jej okolicę do 30 kilometrów będą właściwą grupą docelową. Zauważasz jednak, że grupa jest zbyt liczna i zbyt ogólna. Występuje również ryzyko, że reklama trafi do przedsiębiorców, którzy bagatelizują dobry ubiór i nie interesują się etykietą w biznesie.
W tym momencie warto zawęzić zbiorowość, np. wykorzystując zainteresowania. Kryterium, jakie obrałeś to osoby z polubieniami fanpage znanych marek eleganckich marek dedykowanych dla mężczyzn (np. Baume & Mercier, Vistula, Bytom, Miler Menswear, Maurice Laxroix, IWC, Wólczanka, Massimo Dutti, Kazar, Balamonte, Albert Riele).
Na tym etapie wybrałeś szerokie spectrum marek, zawierają różne kategorie produktowe (odzież, obuwie, akcesoria, galanteria i zegarki) oraz występują w dwóch segmentach (marki premium i luksusowe). Dzięki temu zawęziłeś grupę do osób sympatyzującymi z producentami dóbr wychodzących w stronie potrzeb osób dbających o właściwy wygląd swoich formalnych stylizacji i smart casual.
Nadal jednak nie wiesz, ile z tych osób jest skłonnych poświęcić swój czas na uczestnictwo w wydarzeniu. W tej fazie targerowania warto uściślić grono do osób, które w swoich zainteresowaniach posiadają wydarzenia (konferencje, szkolenia, śniadania biznesowe, eventy sportowe i networkingowe).